Saat 09.00'da Merkezi sınavların ilk oturumu...

Saat 09.00'da Merkezi sınavların ilk oturumu...

    Haber Tarihi : 28.11.2013
  

Merkezi ortak sınavların ilk oturumu olan Türkçe sınavı saat 09.00'da başladı. Bahçelievler Kumport Ortaokulu'nda sınava giren öğrencilerin bazıları yalnız, bazıları da anne-babasıyla birlikte geldi. Anneler heyecanlı, babalar daha sakindi. Öğrenciler sınav aralarında dinlenme molalarının iyi olacağını söylediler.

Bu yıl ilk kez uygulanan Merkezi Ortak Sınavlar'ın ilk oturumu saat 09,00'da başladı. Öğrenciler ilk  oturum olan Türkçe sınavına saat 08,00'de gelmeye başladı. Bazı öğrenciler yalnız gelirken, bazılarının da hem annesi hem de babası eşlik etti. Sınav öncesinde anneler heyecanlı, babalar daha sakin olduklarını söylediler. Yeni sistemin en iyi yanının, tek oturumda yapılmaması ve sınav aralarında öğrencilere dinlenme araları tanınması olduğunu vurgulayarak, "İyi çalışan zaten hedefe ulaşır" dediler. Çocuklarına da iki sınav arasında diğer arkadaşlarıyla soruları konuşmamalarını sıkı sıkı tembihlediler.
 
Saat 09.00'da başlayan Türkçe sınavı 09.40'da sona erecek. Yarım saatlik aranın ardından öğrenciler sırasıyla Matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına girecek. Her sınav arası yarım saat dinlenecekler ve saat 12.00'de bugünkü oturumlar tamamlanmış olacak.

TARİHTE BUGÜN (18-Mart)
1871-)Paris Komünü kuruldu. Fransa-Prusya savaşında Fransa'nın teslim olması üzerine Paris halkı ayaklanarak hükümeti devirdi. Paris Belediyesinin hükümranlığını ilan etti. Kansız bir devrimle kurulan yeni yönetim emekçilere dayanarak 72 gün ayakta kaldı. Karl Marx Paris Komünü'nü "proletarya diktatörlüğü"nün örneği olarak gösterdi.

1915-)Çanakkale kıyılarına çıkartma yapan müttefik ordularına karşı Mustafa Kemal komutasındaki Osmanlı direnişi zaferle sonuçlandı.

1920-)Meclisi Mebusan, İstanbul'un işgali üzerine çalışmalarına ara verme kararı aldı.

Devami
Sosyal Ağlar
Sosyal medyada bizi tekip etmek için aşağıdaki liknleri kullanabilirsiniz.
FacebookLinkedinRssTwitterYoutube
Yenilikler
Sitemizden güncel haberleri herkesden önce öğrenmek istiyorsanız abone olabilirsiniz.
Bize Yazın