Saat 09.00'da Merkezi sınavların ilk oturumu...

Saat 09.00'da Merkezi sınavların ilk oturumu...

    Haber Tarihi : 28.11.2013
  

Merkezi ortak sınavların ilk oturumu olan Türkçe sınavı saat 09.00'da başladı. Bahçelievler Kumport Ortaokulu'nda sınava giren öğrencilerin bazıları yalnız, bazıları da anne-babasıyla birlikte geldi. Anneler heyecanlı, babalar daha sakindi. Öğrenciler sınav aralarında dinlenme molalarının iyi olacağını söylediler.

Bu yıl ilk kez uygulanan Merkezi Ortak Sınavlar'ın ilk oturumu saat 09,00'da başladı. Öğrenciler ilk  oturum olan Türkçe sınavına saat 08,00'de gelmeye başladı. Bazı öğrenciler yalnız gelirken, bazılarının da hem annesi hem de babası eşlik etti. Sınav öncesinde anneler heyecanlı, babalar daha sakin olduklarını söylediler. Yeni sistemin en iyi yanının, tek oturumda yapılmaması ve sınav aralarında öğrencilere dinlenme araları tanınması olduğunu vurgulayarak, "İyi çalışan zaten hedefe ulaşır" dediler. Çocuklarına da iki sınav arasında diğer arkadaşlarıyla soruları konuşmamalarını sıkı sıkı tembihlediler.
 
Saat 09.00'da başlayan Türkçe sınavı 09.40'da sona erecek. Yarım saatlik aranın ardından öğrenciler sırasıyla Matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına girecek. Her sınav arası yarım saat dinlenecekler ve saat 12.00'de bugünkü oturumlar tamamlanmış olacak.

TARİHTE BUGÜN (24-Mart)
1394-)Moğol İmparatoru Timurlenk, tarihin en eski şehirlerinden Diyarbakır'ı işgal etti . 123 yıl sonra sonra, Yavuz Sultan Selim, Çaldıran Meydan Savaşı'nı kazanarak Diyarbakır'ı geri aldı.

1834-)Arts and Crafts hareketinin öncülerinden İngiliz tasarımcı, şair ve sosyalist düşünür William Morris.

1897-)Bütünsel kişilik yapısına dayalı psikoanaliz yöntemiyle tanınan Viyanalı psilkolog Wilhelm Reich.

Devami
Sosyal Ağlar
Sosyal medyada bizi tekip etmek için aşağıdaki liknleri kullanabilirsiniz.
FacebookLinkedinRssTwitterYoutube
Yenilikler
Sitemizden güncel haberleri herkesden önce öğrenmek istiyorsanız abone olabilirsiniz.
Bize Yazın